Skip to main content

Events

  1. Holly Herndon

    at Barbican Centre

  2. Cheerbleederz

    at Paper Dress Vintage

  3. The Spook School

    at The Garage

  4. Kero Kero Bonito and Stealing Sheep

    at Queen Elizabeth Hall

  5. Indietracks 2019 (Day 3)

    at Midland Railway Centre

  6. Indietracks 2019 (Day 2)

    at Midland Railway Centre

  7. Indietracks 2019 (Day 1)

    at Midland Railway Centre

  8. Fightmilk

    at The Old Blue Last

  9. Aldous Harding

    at EartH

  10. Martha

    at The Garage

  11. Christian Scott aTunde Adjuah

    at Ronnie Scott's Jazz Club

  12. Art Brut

    at Boston Music Room

  13. Mark Kozelek

    at Union Chapel

  14. Half Man Half Biscuit

    at O2 Forum Kentish Town

  15. Martha

    at MOTH Club

  16. The Bad Plus

    at Ronnie Scott's Jazz Club

  17. GoGo Penguin

    at Village Underground

  18. Sweet Baboo and Meilyr Jones

    at Bethnal Green Working Men's Club

  19. Shlomo & Friends

    at Ronnie Scott's Jazz Club

  20. Sleater-Kinney

    at The Roundhouse

  21. Gang of Four

    at Oslo Hackney

  22. Dan Deacon

    at Islington Assembly Hall

  23. Emmy the Great

    at Oslo Hackney

  24. Slow Club

    at Electric Ballroom

  25. GoGo Penguin

    at Rich Mix

  26. Erlend Øye

    at Shepherds Bush Empire

  27. Colin Stetson

    at Dingwalls

  28. Janelle Monáe

    at O₂ Academy Brixton

  29. Mark Kozelek

    at Union Chapel

  30. Bright Phoebus Revisited

    at Barbican Centre

  31. Emmy the Great

    at Cecil Sharp House

  32. Belle and Sebastian

    at The Roundhouse

  33. Pavement

    at O₂ Academy Brixton

  34. Thomas Dolby & Friends

    at Union Chapel

  35. Kings of Convenience

    at Barbican Centre

  36. The Mountain Goats

    at Queen Elizabeth Hall

  37. The Primitives

    at Buffalo Bar

  38. Emmy the Great

    at Pure Groove

  39. Mark Kozelek

    at Union Chapel

  40. Art Brut

    at Electric Ballroom

  41. Songs of David Byrne and Brian Eno

    at Royal Festival Hall